31 lipca 2013

Nic nie jest ważniejsze od dnia dzisiejszego

Prawdziwa siła istnieje w teraźniejszości, w tym momencie. Nie ma siły w przeszłości, przeszłość to przeszłość i już jej nie ma. Nie ma też siły w przyszłości - przyszłość istnieje tylko w naszej wyobraźni. Nie mamy mocy żeby działać wczoraj bądź jutro. Za każdym razem kiedy rozmyślamy o przyszłości jesteśmy bezsilni ponieważ ulegamy iluzji. Dlatego też, warto koncentrować naszą uwagę na obecnym momencie, to jedyny moment w którym mamy realną siłę.

Mamy tendencję do postrzegania czasu jako zasobu, którym możemy dysponować, podobnie jak dysponujemy pieniędzmi. Wykonanie jednogodzinnego zadania oznacza przeznaczenie na to zadanie jednej godziny naszego czasu. Jak spędzisz swój dzień? Gdzie chcesz spędzić swoje kolejne wakacje? Jak spędzisz przerwę na lunch? - to powszechny sposób w jaki wyrażamy się o czasie. Jednak czas nie jest zasobem jakim możemy dysponować, czasu nie możemy spędzać, niezależnie od tego co robimy czas i tak mija, nie mamy wyboru czy chcemy spędzać czas czy nie chcemy go spędzać, jedynym wyborem jaki mamy to to jak pokierujemy naszą koncentracją tu i teraz, w tym momencie.

W rzeczywistości, nigdy nie jesteśmy w przeszłości bądź przyszłości, istniejemy tylko tutaj i teraz. Nawet kiedy wspominamy przeszłość bądź wizualizujemy przyszłość, nadal mamy te myśli teraz - w teraźniejszości. Wszystko co mamy to "teraz", i to wszystko co kiedykolwiek mieć będziemy. Nie możemy kontrolować upływu czasu, ale możemy kontrolować naszą koncentrację w tym momencie.

Jeżeli jedyne co mamy to ten obecny moment, jaki jest sens rozmawiania o celach długoterminowych? Jak można w ten sposób osiągnąć cokolwiek!? O tym w kolejnym artykule... Niecodzienne podejście do wyznaczania celów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz