3 sierpnia 2013

Hamulce Twojego potencjału

Jak wykorzystać tkwiący w nas samych potencjał? Na początek dobrze byłby zdać sobie sprawę z tego, co ten potencjał hamuje i nie dopuszcza do głosu.

Istnieje kilka blokad czy też hamulców, które sprawiają, że sami blokujemy nasz własny potencjał i osłabiamy swoją siłę, bądź to poprzez negowanie tkwiącej w nas siły bądź poprzez próby pozbycia się jej. Będąc świadomymi tych hamulców jesteśmy w stanie wykorzystać naszą siłę i wykorzystać ją w sposób mądry. Niezależnie od tego jak bezsilna mogłaś czuć się w przeszłości Twoja prawdziwa siła nadal czeka abyś po nią przyszła i jej zażądała.

Lękliwość
Lękliwość, której przejawami są również nieśmiałość i wstydliwość to swego rodzaju przekonanie, że jesteśmy zbyt słabi, zbyt mali i zbyt nieważni aby zasługiwać na jakąkolwiek siłę/potencjał. Kim jesteś, aby myśleć, że Twoje życie powinno mieć jakieś znaczenie/ jakiś sens? Jesteś tylko jedną z nieważnych osób wśród miliardów.
Tego typu przekonanie staje się bardzo często samospełniającą się przepowiednią. W rzeczywistości masz tak duży potencjał i siłę, że możesz całą tą siłę obrócić przeciwko samej sobie, czasowo czyniąc samą siebie po prostu słabą. Jesteś jak Bóg, który ogłasza "pozwól mi być bezsilnym" i dokładnie tak się staje.
Lękliwość sprawia, że zadowalasz się drobnymi, pustymi celami, które Cie wcale nie inspirują (zakładając, że w ogóle jakieś cele sobie stawiasz). Wykonujesz pracę, która niczego nie wnosi i nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia, żyjesz w miejscu, o które nie dbasz i zadowalasz się związkami, które w żaden sposób nie rozwijają Ciebie podczas gdy twoje wnętrze praktycznie krzyczy do ciebie ale topisz ten wewnętrzny głos w błahych rozrywkach, śmieciowym jedzeniu i in.

Tchórzostwo 
Tchórzostwo polega na wykorzystywaniu swojej siły i energii na karmienie swoich obaw zamiast swoich pragnień. Zamiast kreować to czego chcesz, kreujesz to czego nie chcesz.
Kiedy obawiasz się, że wykorzystywanie twojego potencjału doprowadzi do tego, że popełnisz zbyt wiele pomyłek dokarmiasz swoje lęki, a zwłaszcza obawę przed porażką. Prawdą jest, że czasem poniesiesz porażkę, nie raz ani nie dwa. Niektóre z Twoich porażek mogą być nawet spektakularne, ale nie jest to czymś czym powinnaś się martwić. Lepiej jest ponieść porażkę jako silna osoba aniżeli próbować chować się przed prawdą i żyć jak mysz. Kiedy unikasz porażek, czynisz samą siebie jeszcze słabszą. Kiedy natomiast popełniasz pomyłki i uczysz się na nich, stajesz się silniejsza.
Kiedy martwisz się, że wykorzystywanie Twojego potencjału przysporzy Ci więcej odpowiedzialności i obowiązków, dokarmiasz swój lęk przed sukcesem. Prawda jest taka, że zawsze jesteś całkowicie odpowiedzialna za wszystko w swojej rzeczywistości. Nigdy nie jesteś w stanie zmniejszyć swojej odpowiedzialności za to, że próbujesz uczynić samą siebie bezsilną. Przed całkowitą odpowiedzialnością za swoje życie nigdy nie uciekniesz, nie ważne jak szybko będziesz biegła.

Jak uwolnić swój potencjał już w kolejnym poście. Jak obudzić w sobie siłę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz