8 października 2011

Jaka jest najważniejsza umiejętność, która pozwoli Ci osiągnąć sukces?

Umiejętność zarządzania czasem jest centralną umiejętnością ludzi sukcesu. Twoja zdolność zarządzania własnym czasem, koncentracji i ukierunkowywania swojej energii na zadaniach przynoszących największą wartość determinuje Twój poziom osiągnięć w życiu bardziej niż jakikolwiek inny czynnik.

Jeśli chcesz być człowiekiem sukcesu przeanalizuj jak zachowują się ludzie, którzy już ten sukces osiągnęli. Sukces zawsze pozostawia po sobie ślad. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w jakiejś dziedzinie przyjrzyj się dokładnie jak postępowały osoby, które już są ekspertami w tym obszarze działalności i rób to co robią oni dopóki Ty również osiągniesz sukces.

Jeśli przestudiujesz bibliografie, wywiady bądź wypowiedzi i autobiografie ludzi sukcesu odkryjesz, że łączy to iż byli niezwykle dobrze zorganizowanymi osobami potrafiącymi wykorzystać swój czas w sposób niezwykle efektywny.


Osoby osiągające doskonałe wyniki koncentrują swoją energię na tym co przynosi im najlepsze efekty. Sztuka nie polega wcale na tym abyś dużo pracował ale abyś wykonywał to co przynosi pożądane efekty. Musisz zatem robić właściwe rzeczy oraz robić je we właściwy sposób, poszukiwać nieustannie sposobów aby zwiększyć jakość swoich wyników.

Jak więc szybko wprowadzić Twój nowy pomysł w życie?
Po pierwsze, utwórz swój plan studiów, według którego będziesz się uczyć od ekspertów w Twojej dziedzinie. Pomoże Ci to zaoszczędzić miesiące a nawet lata ciężkiej pracy.
Po drugie, zdecyduj jaka jest najważniejsza rzecz do zrobienia i następnie zdecyduj jak ją zrobisz.
A teraz zabierz się do pracy.

Agnieszka Pełnia


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz