18 września 2011

Nielimitowany potencjał

Masz w Sobie, właśnie w tym momencie, wszystko czego kiedykolwiek mógłbyś potrzebować lub chcieć aby osiągnąć wielki sukces w każdym aspekcie swojego życia. Masz w Sobie, właśnie w tym momencie głębokie rezerwy potencjału i umiejętności, które prawidłowo wykorzystane i ukierunkowane umożliwią Ci osiągniecie niepowtarzalnych rzeczy w Twoim życiu.

Jedyne realne przeszkody i ograniczenia w osiągnięciu tego co możesz osiągnąć lub mieć są same przez Ciebie na siebie narzucone. Nie istnieją one poza Tobą. W momencie, w którym podejmujesz jasną, zdecydowaną i jednoznaczną decyzję aby odtrącić wszystkie swoje mentalne ograniczenia oraz rzucasz się w wir pracy w celu osiągnięcia wielkiego celu całym swoim sercem Twój sukces jest już praktycznie nadany... tak długo jak nie poprzestaniesz na drodze do jego realizacji.

Większość z ważnych lekcji jakich uczymy się w życiu dają nam nasze doświadczenia, gdy patrząc za siebie analizujemy to wszystko co nam się dotychczas przytrafiło. Oceniamy te doświadczenia i zyskujemy nową perspektywę po to aby zastosować w przyszłości to czego się nauczyliśmy.

Pamiętaj że wszystko co Ci nie wyszło, co nie nie poszło po Twojej myśli ma jedynie na celu Cię wzmocnić, a ten kto nigdy nie popełnił błędu nigdy nie próbował. Ten kto zawsze odnosi sukces po prostu stawia sobie poprzeczkę za nisko.

O ile większa będzie Twoja satysfakcja jeśli osiągniesz swój cel pomimo, że nikt nie wierzy w jego powodzenie poza Tobą? Nie przejmuj się tym co mówią inni tylko wykorzystaj drzemiący w Tobie potencjał, gdyż masz już w sobie, tu i teraz wszystko czego potrzebujesz!

Jednym słowem - Jesteś skazany na sukces!

Agnieszka Pełnia2 komentarze:

  1. Jejku, żeby rodzice mieli we mnie taką wiarę, gdyby od dziecka budowali we mnie poczucie własnej wartości i pewność siebie uniknęłabym tylu błędów w moim życiu. Teraz po wielu latach dorosłego życia wiem już że sukces i szczęście zależy tylko i wyłącznie od nas i faktycznie mamy w sobie niesamowitą siłę i niebagatelny potencjał.. dlatego najlepsze co możecie zrobić dla swoich dzieci to wpajać im to od ich najmłodszych lat i pokazać, że mając wiarę w siebie są w stanie góry przenosić!

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo dużo zależy od tego jak jesteśmy wychowywani i co wpaja się nam od dziecka, nawet takie niby zwykłe powiedzenia funkcjonujące w naszym języku mają wpływ na to jak dziecko postrzegać będzie później siebie i otaczający go świat. Na przykład: "Gdyby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała" zniechęca do aktywności, podejmowania nowych wyzwań może wzbudzać niepewność i niechęć do tego co nieznane.
    "Dzieci i ryby głosu nie mają" ogranicza swobodę otwartego globalnego myślenia, sprawia, że dziecko czuje, że to co ma do powiedzenia nie liczy się bądź jest nie ważne, w dorosłym życiu często woli słuchać tego co mówią inni zamiast wyrobić sobie własne zdanie na dany temat. I w taki oto sposób rosną nam konformiści.

    OdpowiedzUsuń