25 września 2011

Tylko trzy kroki do bycia szczęśliwym

Zastanawiasz się jak być szczęśliwym? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!


I  Prawo emocji
Ludzie są totalnie emocjonalni we wszystkim co robią, nawet jeżeli sami nie chcemy się przed sobą do tego przyznać. Myślimy, czujemy i następnie decydujemy. Nawet jeśli ktoś mówi, że zdecydował zrobić logiczną rzecz oznacza to, jedynie tyle, że decyzja ta związana była z silniejszymi emocjami niż zwykle a podkreślanie, że jest ona logiczna jest jedynie próbą usprawiedliwienia swojej postawy. Nasze emocje mają zatem niebagatelny wpływ na to jakie decyzje podejmujemy.

Jesteśmy motywowani dwoma typami emocji: tymi związanymi z miłością i pożądaniem oraz z drugiej strony związanymi ze strachem i poczuciem niepokoju. Naszymi głównymi motywatorami są zatem bodźce pozytywne/negatywne związane z przyjemnością/bólem. Mamy tendencję do poruszania się w kierunku doświadczeń, które kojarzą nam się z pozytywnymi emocjami i odchodzimy od tego co wzbudza w nas emocje negatywne.

II Jesteśmy naszymi myślami
Zawartość naszego życia jest wypełniona głównie przez to co myślimy, jeśli mamy pozytywne myśli tacy jesteśmy. Ważnym krokiem w kierunku szczęścia jest uświadomienie sobie tego, że człowiek może tylko tak szczęśliwy jak szczęśliwe ma myśli. Jeśli myślimy pozytywne myśli będziemy szczęśliwi, jeśli myślimy gniewne myśli będziemy źli, rozgoryczeni i będzie nam towarzyszył wewnętrzny niepokój.
Jeżeli więc sami decydujemy, że będziemy szczęśliwi nikt nie może sprawić, że będziemy czuć się gorzej jeśli mu na to nie pozwolimy! To jest chyba bardzo dobra wiadomość :)

Musimy pamiętać o tym, że to jak się czujemy w danym momencie decyduje o jakości naszego myślenia, jakości naszych myśli, jakości naszego związku, naszej osobowości, osiąganych przez nas wynikach, a również w konsekwencji poziomie naszego szczęścia. Uświadom sobie, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje własne szczęście, nikt nie jest w stanie uczynić Cię szczęśliwym jeśli Ty na to nie pozwolisz.

Szczęście jest procesem odczuwanym tu i teraz. Codziennie prowadzony przez nas wewnętrzny dialog determinuje to jak się czujemy. Nasz wewnętrzny dialog jest pod naszą całkowitą kontrolą, co daje nam niezastąpione narzędzie za pomocą którego możemy decydować o tym jak się czujemy.
Nasza podświadomość może w danym momencie być nastawiona tylko albo pozytywnie albo negatywnie i jeżeli świadomie zdecydujemy aby wygenerować pozytywne myśli negatywnie nie będą się tam mogły dostać.
Nie to co się wydarza w naszym życiu, ale to jaką my nadamy temu interpretację decyduje o tym jak się czujemy a wybór jest zawsze nasz.
Kiedy więc coś idzie źle powiedz coś szczęśliwego i pozytywnego. Poszukuj dobra we wszystkim co Ci się przydarza. Obróć doświadczenie w pozytywną lekcję, która pozwoli Ci uniknąć większych błędów w przyszłości.

Tak jak nasze uczucia determinują nasze akcje tak nasze akcje oddziałują na nasze myśli zgodne z akcją. Możemy jedynie poruszać naszym ciałem w sposób który jest zgodny z tym w jaki sposób chcielibyśmy się czuć i myśleć. Uśmiechnij się i spójrz w lustro, jeżeli zobaczysz uśmiech na swojej twarzy łatwiej będzie Ci poczuć się szczęśliwym!

4 komentarze:

 1. Kiedy jest mi smutno, faktycznie zmuszam się do tego, żeby się uśmiechnąć i to działa. Kiedy złapię się na negatywnym myśleniu i tworzeniu problemów w mojej głowie, odrzucam je i koncentruję się na dobrych rzeczach które się przytrafiły, na radosnych doświadczeniach, chwilach które były pełne szczęścia.. I zwyczajnie czuję się lepiej!

  OdpowiedzUsuń
 2. też słyszałem o tej mocy uśmiechu ale najlepsze co działa to zająć się czymś! Im bardziej człowiek jest zajęty tym mniej ma czasu na jakieś głupkowate myśli ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuję! wspaniała strona! zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pokochałam Twoją wiedzę z bloga! Wracaj!!!

  OdpowiedzUsuń